Mariusz Frąckowiak

O mnie:

MARIUSZ-FRACKOWIAKRocznik 1965, bezpartyjny, żona Małgorzata (polonistka w VI LO w Poznaniu), córka Martyna (19 lat, studentka) i Aleksandra (8 lat, uczennica SP), mieszkaniec Łęczycy k. Puszczykowa. Jestem zodiakalnym bliźniakiem, potrafię mieć dwie osobowości. Będąc na zewnątrz tzw. duszą towarzystwa, człowiekiem „do tańca i różańca” – w domu cenię ciszę i spokój, bardzo lubię przebywać z rodziną, uwielbiam zwłaszcza zabawy z młodszą córką. Staram się uprawiać sport – różne gry zespołowe, tenis, rower, windsurfing i żeglarstwo latem, a narty, bieganie i pływanie zimą, ale niestety coraz częściej nie starcza na to zdrowia, czasu lub pieniędzy… Lubię też skosić trawę w ogródku i pooglądać w TV programy sportowe, przyrodnicze, filmy komediowe. Lubię też chodzić na koncerty muzyczne, podróżować i zwiedzać ciekawe miejsca w kraju i za granicą. Znam trochę język niemiecki i angielski. Nie ukrywam, że te umiejętności chciałbym doskonalić nadal.

 

Artykuły prasowe i nagrania radiowe z moim udziałem (w galerii):

  • Super Ekspress
  • Portal Siatka.org
  • Nasza Okolica.pl
  • Radio Emaus
  • Radio Merkury wywiady

Działalność zawodowa:

  • Założyciel i Redaktor Naczelny „W MiG” – pierwszej prywatnej gazety lokalnej w woj. jeleniogórskim, nagrodzonej przez Instytut na Rzecz Demokracji w Europie Wschodniej (1990 rok)
  • Właściciel „IMAGE” Agencji Artystycznej i Public Relations z Poznania (od 1999 r.)
  • Redaktor naczelny „Sportu Młodych” – bezpłatnego miesięcznika Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego
  • Dziennikarz miesięcznika „Nasza Okolica.pl” (nakład 30 tys., Mosina-Puszczykowo-Luboń)
  • Spiker podczas imprez sportowych i konferansjer wydarzeń artystyczno-kulturalnych
  • Sędzia Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Oprócz związków z Poznaniem, w którym mam zarejestrowaną działalność gospodarczą, utrzymuję stałe kontakty z mieszkańcami niemal całego powiatu poznańskiego. Często sędziuję mecze siatkarskie w halach Ośrodków Sportu i Rekreacji lub na boiskach szkolnych w Buku, Czerwonaku,  Dopiewie, Komornikach, Mosinie, Rokietnicy, Stęszewie, Suchym Lesie, Swarzędzu, Tarnowie Podgórnym oraz w Kórniku, Luboniu, Murowanej Goślinie i Puszczykowie.

W tych ostatnich miejscowościach pełniłem też rolę spikera na różnych imprezach sportowych lub miejskich. Nie udało mi się jeszcze tylko popracować w Kleszczewie, Kostrzynie i Pobiedziskach, ale za to w pobliskich Bednarach co roku prowadzę Targi Agro Show na stoisku Zetor Polska, mając bliski kontakt np. z rolnikami z całej Polski.

Społeczna działalność publiczna:

  • Założyciel jedynego w kraju Fan Klubu Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej
  • Były przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 (w latach 2003-2006) i Gimnazjum nr 1 w Puszczykowie (w latach 2009-2011), członek Rady Rodziców VI LO w Poznaniu (2013-15)
  • Były przewodniczący Komisji Organizacyjnej Wydziału Sędziowskiego Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej
  • Założyciel i pierwszy prezes Klubu Olimpijczyka im. Marka Łbika w Puszczykowie.

Jako patriota za własne pieniądze często jeździłem z narodową flagą dopingować polskich sportowców na najważniejsze imprezy krajowe i zagraniczne. Byłem m.in. na Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej w Goeteborgu, Mistrzostwach Europy w Siatkówce Mężczyzn w Pradze, Pucharze Świata w Narciarstwie w Novym Mestie, Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w Stambule, Pucharze Świata w Lotach Narciarskich w Harrachovie i Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Promowałem też idee olimpijskie w Puszczykowie i okolicy, organizując imprezy lub spotkania z udziałem gwiazd polskiego sportu, w tym sławne w całej Wielkopolsce „Bale z Olimpijczykami”.

Działalność charytatywna:  

Zawsze bliski był mi los dzieci i młodzieży, zwłaszcza tych z najuboższych rodzin oraz chorych. Dlatego wiele razy pracowałem na ich rzecz jako wolontariusz, tzn. nie pobierając wynagrodzenia za wykonaną pracę. Jako przewodniczący Rady Rodziców SP i Gimnazjum nr 1 oraz prezes I Fan Klubu Reprezentacji Artystów Polski zorganizowałem dla uczniów puszczykowskich szkół darmowe bilety na mecze RAP z ogólnoświatową drużyną skoczków narciarskich Adama Małysza w Krakowie i Chorzowie, zawody z reprezentacją TVN w Warszawie oraz na turniej plażowej piłki nożnej z udziałem Gwiazd TV w Ustce. Natomiast jako prezes Klubu Olimpijczyka im. Marka Łbika w Puszczykowie zorganizowałem dla młodzieży i dzieci darmowe wejścia lub wyjazdy na m.in. mecze kadry Bogdana Wenty w piłce ręcznej w poznańskiej „Arenie”, na mecze reprezentacji Polski w hokeju na trawie podczas Halowych Mistrzostw Świata na terenie MTP, na Polish Open w tenisie stołowym na MTP, na Superpuchar Polski w p. siatkowej w „Arenie”, na spotkania I-ligowych piłkarzy Warty Poznań oraz na coroczne Biegi Olimpijskie w Racocie, na mityngi lekkoatletyczne „Pedros Cup” w Bydgoszczy i na Pikniki Olimpijskie w Warszawie.

Całkowicie za darmo prowadziłem też np. miejską imprezę WOŚP J. Owsiaka w Puszczykowie, puszczykowskie pikniki szkolne z udziałem sław polskiego sportu, turniej piłkarski dla Fundacji Rak Off w Luboniu, siatkarski mecz charytatywny w Kaliszu dla poszkodowanych w wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim czy otwarcie Ratajskich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży Szkolnej w Poznaniu.

Za swoją działalność 22 maja 2012 r. podczas V Gali Wolontariatu Powiatu Poznańskiego starosta Jan Grabkowski wręczył mi kryształowy medal i dyplom. W ten sam sposób Powiat Poznański docenił i wyróżnił też 51 innych ludzi, którzy swoimi bezinteresownymi działaniami na rzecz innych dodają życiu piękna i nadziei. Honorując wolontariuszy Starosta Poznański podkreślił ich niezmiernie ważną i pomocną rolę dla dobra osób znajdujących się w szczególnie trudnym położeniu. Ludzi obdarzonych pasją pomagania wyłoniły organizacje pozarządowe w powiecie poznańskim. Mogą one realizować wiele inicjatyw, akcji i programów na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych, starszych, w sytuacjach kryzysowych – często właśnie dzięki wsparciu wolontariuszy, bezinteresownie świadczącym dobro innym. (http://filantrop.org.pl/wp-content/uploads/2012/03/FILANTROP-sierpien-Internet.pdf).

Agencja Image – Public Relations

IMAGE – Agencja Public Relations jest firmą, która od 1999 r. oferuje Państwu doświadczenie i wiedzę swoich pracowników w zakresie organizacji imprez integracyjnych, promocyjno-rozrywkowych, produkcji specjalnych oraz typowych działań public relations. Naszym celem jest takie organizowanie kontaktów Klientów z otoczeniem, aby osiągać zamierzony efekt. Przyjmując zlecenie zajmujemy się wszystkimi elementami składającymi się na jego ostateczny kształt. Dlatego zawsze dokładnie planujemy, przygotowujemy i realizujemy powierzone zadania, a budowę planów wszelkich imprez i akcji poprzedzamy solidną analizą strategiczną Firmy.

Działania w zakresie public relations, które oferujemy, pozwalają naszemu Klientowi na poznanie środowiska w którym funkcjonuje oraz na wybranie najlepszej formy promocji jego reputacji. Doskonalenie zewnętrznej i wewnętrznej komunikacji, motywowanie, integrowanie i informowanie pracowników, partnerów, klientów oraz otoczenia Firmy, a także wzmacnianie i kreowanie pozytywnego wizerunku naszego Klienta – to działania na których się znamy. Wraz z rozwojem rynku reklamowego działania PR zajmują coraz ważniejsze miejsce w planach Firm i wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Usługi, które oferuje agencja IMAGE wychodzą na przeciw temu zjawisku i gwarantują osiągnięcie sukcesu. Suma doświadczenia i wiedzy, kontakty oraz możliwości twórcze stanowią potencjał wyróżniający nas spośród innych firm działających w Wielkopolsce. Zachęca nas to zaoferowania współpracy przy kreowaniu i realizacji wszystkich wydarzeń spod znaku public relations. Mamy ambicje być jedną z najlepszych Państwa inwestycji i wierzymy, że będziemy mieć okazję, aby to udowodnić.

Proponujemy kreację, organizację i kompleksową obsługę w zakresie:

  • public relations – komunikacja zewnętrzna i wewnętrzna: np. kontakty z mediami, monitoring otoczenia, konferencje prasowe, wydawnictwa firmowe, tzw. imprezy specjalne;
  • imprez okolicznościowych i integracyjnych – np. bankiety, koktajle, bale, jubileusze, zjazdy, spotkania pracownicze, pikniki;
  • imprez rekreacyjnych, artystycznych i sportowych – np. festyny, koncerty, festiwale, turnieje, zawody, pokazy
  • imprez edukacyjno-naukowych – np. szkolenia, seminaria, sympozja, kursy;
  • uczestnictwa w targach i wystawach – np. projektowanie i realizacja zabudowy stoisk, hostessy, konferencje,pokazy, catering, transport, zakwaterowanie, program towarzyszący;
  • akcji promocyjnych wspomagających sprzedaż – np. sampling, demonstracje produktów, marchandising, konkursy, produkcja strojów dla żywych maskotek firmowych;
  • produkcji materiałów reklamowych – np. POS, poligrafia, fotografia, spoty radiowe, gadżety i upominki.

Wycinki o mnie

Mariusz Frąckowiak – Super Express

Mariusz Frąckowiak – Wywiad SKF i siatka.org

Mariusz Frąckowiak – Wywołany do odpowiedzi NO pl.

Audycje RTV ze mną

Galeria

Działalność w Klubie Olimpijczyka

Zawiadomienie o utworzeniu stowarzyszenia zwykłego pod nazwą KLUB OLIMPIJCZYKA IM. MARKA ŁBIKA W PUSZCZYKOWIE zostało złożone z inicjatywy członków Prezydium Rady Rodziców Gimnazjum nr 1 do Starostwa Powiatowego w Poznaniu 25 lutego 2010 r. Miesiąc później odbyły się wybory do władz puszczykowskiego KO, które zatwierdziły statut stowarzyszenia i zgłosiły założenie 192 polskiego Klubu do centrali PKOL w Warszawie.

22.04.2010 r. w Gimnazjum nr 1 przy ul. Wysokiej  w Puszczykowie w obecności mediów i przedstawicieli władz miasta odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowego KO połączone ze spotkaniem patrona klubu, dwukrotnego medalisty olimpijskiego i mistrza świata w kanadyjkach Marka Łbika, z uczniami, rodzicami i nauczycielami.

Pierwszą imprezą zorganizowaną 13.06.2010 r. przez członków Klubu wraz z Radą Rodziców „Jedynki” był „I Piknik z Olimpijczykami”, na którym obok M. Łbika gośćmi specjalnymi byli: dwukrotny olimpijczyk Marcin Urbaś – m.in. halowy Mistrz Europy w sprincie oraz Wojciech Ziemniak – członek PKOL, poseł i prezes SKS „Jantar” z Racotu, który przyjechał do Puszczykowa wraz młodzieżą, aby mogła ona rywalizować z miejscowymi uczniami w różnych zawodach sportowych. Wydarzeniem tego pikniku było też rozegranie I Otwartych Mistrzostw Miasta w Wyścigach na Ergometrach Wioślarskich (część dochodu z pikniku przekazana na zakup strojów i dresów dla reprezentacji Gim. nr 1). Następną imprezą przygotowaną przez KO było zorganizowanie 5.09 w ramach Dni Puszczykowa „I Spotkania z Olimpijczykami”. Wszyscy chętni mogli rywalizować w różnych dyscyplinach olimpijskich a gośćmi specjalnymi imprezy byli: Marek Łbik – patron KO i Lech Piasecki – były mistrz świata w kolarstwie szosowym i torowym. Główną atrakcją pikniku były I Otwarte Mistrzostwa Puszczykowa w Wyścigach na Ergometrach Kolarskich, które prowadzili oczywiście zaproszeni sportowcy. 11.09 kilku członków KO wzięło udział w Biegu Olimpijskim Racot 2010. Pierwszym zorganizowanym wyjazdem członków KO poza Puszczykowo była 10.10 wycieczka na poznańską Maltę, aby dopingować biegaczy startujących podczas „11 Marathon Poznań”. Dzień później w puszczykowskiej siedzibie Klubu w Gimnazjum nr 1 goszczono Kazimierza Zimnego – m.in. medalistę olimpijskiego w biegu na 5 km, który spotkał się z ok. 200-osobową grupą uczniów. Kolejnym wspólnym wyjazdem członków KO była wyprawa 40 osób na towarzyski mecz kadry Bogdana Wenty z Rumunią w piłce ręcznej 19.12 w „Arenie” (darmowe bilety).

8.01.2011 r. w puszczykowskiej HOT-elarni odbył się „I Bal z Olimpijczykami” z udziałem prawie 140 osób (w tym m.in. członka PKOL. Wojciecha Ziemniaka, medalistów olimpijskich Izabeli Dylewskiej, Grzegorza Nowaka i Marka Łbika oraz olimpijki w wioślarstwie Ewy Pomes) zorganizowany przez Klub Olimpijczyka razem z Radą Rodziców Gimnazjum nr 1 (część dochodu przekazano na WOŚP). Dzięki współpracy z W. Ziemniakiem prezes KO w Puszczykowie Mariusz Frąckowiak wraz z członkami innych polskich Klubów Olimpijczyka mógł wyjechać na Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej w Goeteborgu, aby od 13 do 20 stycznia br. reprezentować swoje miasto i Klub po raz pierwszy za granicą. Natomiast od 8 do 13.02 członkowie KO z Puszczykowa jeździli z zorganizowanym dopingiem na wszystkie mecze reprezentacji Polski w hokeju na trawie podczas Halowych Mistrzostw Świata na terenie MTP (darmowe bilety), a 16 lutego godnie reprezentowali Puszczykowo na mityngu lekkoatletycznym „Pedros Cup” w Bydgoszczy. Przedstawiciele puszczykowskiego KO byli także gośćmi na Olimpijskim Balu Karnawałowym w Racocie 26.02 (E. Linkowska, M. Frąckowiak). 18.04 w Centrum Tenisowym „Angie” w Puszczykowie odbyły się uroczyste obchody I rocznicy powstania i działalności Klubu Olimpijczyka im. Marka Łbika. Najważniejszym punktem imprezy było przekazanie na ręce 2 członków tego Klubu (Mariusza Frąckowiaka – prezesa i Ewy Pomes – wiceprezes, uczestniczki IO Moskwa 80) oraz Burmistrza Puszczykowa (Andrzeja Balcerka) przez członków PKOL olimpijskiej flagi – znaku przynależności do polskiej rodziny olimpijskiej. Dokonał tego Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki w asyście Elżbiety Urbańczyk – 4-krotnej olimpijki oraz Izabeli Dylewskiej – brązowej medalistki z Seulu i Barcelony w kajakarstwie. Udział w uroczystościach wzięli także inni wielkopolscy medaliści olimpijscy –  Władysław Stecyk (srebro na IO w Moskwie w zapasach), Grzegorz Nowak (brąz na Olimpiadzie w 1980 r. w wioślarstwie) oraz były olimpijczyk w hokeju na trawie Mariusz Kubiak, reprezentujący DSiT Urzędu Marszałkowskiego. Obecni byli także posłowie RP Wojciech ZiemniakArkady Fiedler, wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, doradca wojewody w sprawach Euro 2012 – Krzysztof Jerczyński, trener najlepszej lekkoatletki z Puszczykowa Anny Jagaciak – jej ojciec Jarosław Jagaciak, proboszcz miejscowej Parafii – ks. Wojciech Pieprzyca (dokonał poświęcenia flagi PKOL) oraz dyrektorzy puszczykowskich szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych i miejscowego biznesu, uczniowie oraz mieszkańcy miasta. Nie zabrakło oczywiście organizatorów imprezy, tj. członków Klubu Olimpijczyka, Prezydium Rady Rodziców Gimnazjum nr 1 oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Puszczykowie. Łącznie na korty „Angie” przybyło ponad 200 osób! 7 maja nasz KO był współorganizatorem miejskiego pikniku zatytułowanego „Bajkolandia z Olimpijczykami”, w którym udział wzięła m.in. Izabela Dylewska – prowadząca I Otwarte Mistrzostwa Puszczykowa w Wyścigach na Ergometrach Kajakarskich, Władysław Stecyk, który przybliżył wszystkim tajniki zapasów oraz Wojciech Ziemniak, opowiadający z humorem o swojej działalności związanej ze sportem. Dzień później, tj. 8.05 delegacja Klubu udała się na Maltę
w Poznaniu aby wspomagać dopingiem reprezentantów Polski startujących w Pucharze Świata w Kajakarstwie.
W maju E. Pomes reprezentowała nasze stowarzyszenie na Zjeździe Polskich KO w Białymstoku. 11.06 w ramach „Dni Puszczykowa” zorganizowaliśmy spotkanie ze znanym bokserem Grzegorzem Skrzeczem, a 10 osób z KO pod kierownictwem Ewy Pomes uczestniczyło w Warszawie w 12 Pikniku Olimpijskim. Dzień później 20-osobowa grupa członków naszego Klubu dopingowała reprezentację Polski w piłce ręcznej podczas meczu z Portugalią w poznańskiej Arenie (darmowe bilety). Kibicowaliśmy też na meczach piłkarskich drużynie pierwszoligowej Warty Poznań – klubu, którego prezesem jest patron naszego KO – M. Łbik (darmowe bilety). W sierpniu członkowie KO pomagali przy organizacji I Puszczykowskiego Biegu Przełajowego i byli obecni na finałach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn w Niechorzu (A. i J. Ciachowscy). 10.09 natomiast brali udział w 18 Biegu Olimpijskim w Racocie i wyjeździe na Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn do Pragi w dn. 11-12.09 (E. Pomes, E. Linkowska, A. i J. Ciachowscy, M. Frąckowiak).

4.02.2012 r. w hotelu „Szablewski” koło Stęszewa puszczykowski KO zorganizował II Bal Karnawałowy z Olimpijczykami na którym wśród 90 gości obecni byli m.in. Marian Sypniewski (szermierka), Marek Łbik (kajakarstwo), Janusz Zarenkiewicz, (boks), Ilona Mokronowska i Ewa Pomes (wioślarstwo), Mariusz Kubiak (hokej na trawie) oraz Wojciech Ziemniak (poseł RP), Krzysztof Ratajczak (dziennikarz sportowy) i władze Puszczykowa. 8.02 grupa 22 członków KO (w tym aż 16 uczniów Gimnazjum nr 2) wybrała się na halowy mityng lekkoatletyczny Pedro’s Cup do Bydgoszczy (darmowe bilety), aby kibicować polskim tyczkarkom, tyczkarzom i kulomiotom w rywalizacji z zagranicznymi gwiazdami w tych dyscyplinach LA. 11 lutego wraz z SKS „Jantar” w Racocie M. Frąckowiak i M. Dolski pojechali na Puchar Świata w Narciarstwie do czeskiego Novego Mesta aby kibicować Justynie Kowalczyk. Z kolei 17 i 18.02 na podobnych zawodach w Szklarskiej Porębie naszą najlepszą narciarkę dopingowała A. Rajewska z rodziną. Aldona wraz z D. Nagórską i M. Frąckowiakiem razem z ekipą z Racotu udała się od 7 do 13 marca także na Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce do tureckiego Stambułu. W kwietniu delegacja naszego Klubu uczestniczyła w obchodach 25-lecia działalności KO w Racocie, w ramach których grupa najmłodszych członków wzięła udział w Wiosennych Biegach Przełajowych. Przez E. Pomes i P. Zalewskiego byliśmy także reprezentowani w Bydgoszczy na Ogólnopolskiej Inauguracji Dni Olimpijczyka. 12 maja współorganizowaliśmy w Puszczykowie kolejny, tym razem „Piłkarski” Piknik z Olimpijczykami z udziałem m.in. Piotra Mowlika, Bartosza Bosackiego, Marka Łbika i Wojciecha Ziemniaka, 26 maja byliśmy 32-osobową grupą w Warszawie na 13 Pikniku Olimpijskim PKOL (wyjazd dofinansowany ze środków własnych). 12.06 po raz pierwszy wystawiliśmy swoje stoisko na Dniach Puszczykowa. W lipcu 4 członków naszego KO przez 10 dni dopingowało polskich reprezentantów na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie (A. i K. Rajewskie, E. Pomes, M. Frąckowiak). We wrześniu braliśmy udział w obchodach stulecia „Warty” Poznań, XIX Biegu Olimpijskim – Racot 2012 i Sejmiku Polskich KO w Inowrocławiu (21-23.09 z działem A. i J. Ciachowskich, E. Linkowskiej, P. Zalewskiego), a w październiku dopingowaliśmy I-ligowych piłkarzy Warty na meczu w Poznaniu (darmowe bilety). Od 7 do 11 listopada wspieraliśmy też polskich tenisistów stołowych podczas Polish Open na poznańskich MTP (darmowe bilety).

12.01.2013 r. członkowie KO wzięli udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa w wyścigach na ergometrach wioślarskich w Galerii Malta w Poznaniu. 2.02 w LOS w Puszczykowie odbył III Bal Karnawałowy z Olimpijczykami z udziałem m.in. złotych medalistów olimpijskich Tomasza Kucharskiego (wioślarstwo) i Dariusza Goździaka (pięciobój nowoczesny), Zenona Licznerskiego (srebro w sztafecie 4×100 m w Moskwie), Zbigniewa Rachwalskiego i Ewy Pomes (olimpijczycy z IO w 1980 r.) oraz Elżbiety Kwiatkowskiej (przedstawiciel PKOl), Wojciecha Ziemniaka (poseł RP) i Zbigniewa Czyża (Przewodniczący Rady Miejskiej). 12.02 aż 45 członków KO udało się do Bydgoszczy na mityng lekkoatletyczny Pedros Cup (darmowe bilety). 18.05 najpierw było spotkanie z olimpijczykiem-sprinterem Pawłem Wieruszewskim na pikniku „Polska biega” w Puszczykowie, a wieczorem w Rio Grande w Krosinku impreza integracyjna z okazji 3 rocznicy działalności KO (dofinansowana ze środków własnych). 9.06 był wyjazd prawie 50 osób na 14 Piknik Olimpijski do Warszawy połączony ze zwiedzaniem Stadionu Narodowego (dofinansowany ze środków własnych). 22.06 wystawialiśmy się podczas Dni Puszczykowa, a 26.06 zorganizowaliśmy spotkanie M. Łbika z uczniami Gimnazjum 33 w Poznaniu. We wrześniu byliśmy na Biegu i Balu z Olimpijczykami w Racocie i na Mistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn w Gdańsku, 16.10 na Superpucharze Polski w siatkówce w Poznaniu (darmowe bilety dla 25 osób), a 27.10 na M.Św. w Podnoszeniu Ciężarów we Wrocławiu (J. i A. Ciachowscy, E. Linkowska, P. Zalewski, M. Frąckowiak) – darmowy transport. 21.12 pięcioosobowa delegacja KO udała się do CT „Angie” w Puszczykowie na spotkanie z czołową tenisistką świata Angelique Kerber.

12.01.2014 r. w poznańskiej Galerii Malta w 5 Wiosłowaniu dla WOŚP „na sucho” wiosłowali Z. Drajerczak, P. Zalewski i M. Frąckowiak, a dopingowała ich D. Nagórska. 18 i 19.01 A. Rajewska, D. Nagórska, I. Szczepaniak, Z. Drajerczak, E. i M. Pomes, M.i M. Frąckowiak byli na Pucharze Świata w Narciarstwie Biegowym w Szklarskiej Porębie (darmowy transport i bilety). 20.01 zorganizowaliśmy spotkanie M. Łbika z uczniami VI LO w Poznaniu, a 25.01 w hotelu Delicjusz w Trzebawiu odbył się IV już Bal Karnawałowy z Olimpijczykami dla 99 osób z udziałem m.in. kolarza Zenona Jaskuły, boksera Henryka Petricha, kanadyjkarza Marka Łbika, wioślarki Ewy Pomes, red. TVP Sport Artura Szulca i posła RP Wojciecha Ziemniaka (część dochodu przeznaczona na pomoc dla sparaliżowanego olimpijczyka Jana Pustego). 31.01 kibicowaliśmy w ponad 30 osób na 10 mityngu LA „Pedros Cup” w Bydgoszczy (wyjazd dofinansowany), a 8.02 na Malcie w Poznaniu 10-osobowa grupa z naszego KO zajęła 13 miejsce w Zimowych Mistrzostwach Polski Smoczych Łodzi. 3.03 w siedzibie KO gościliśmy medalistkę olimpijska w kajakarstwie Anetę Konieczną, a 15 i 16.03 byliśmy w 16 osób na Pucharze Świata w Lotach Narciarskich w Harrachovie, które niestety zostały odwołane z powodu złej pogody (transport i część noclegów pokrytych ze środków własnych). 5.04 Jerzy Ciachowski reprezentował KO na 15 Mistrzostwach Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego w Wysocku Wielkim, zajmując 18 miejsce na 104 uczestników. 12.04 byliśmy na Biegach Przełajowych w Racocie. 7.06 na 15 Piknik Olimpijski do Warszawy pojechało aż 46 osób (wyjazd dofinansowany). We wrześniu członkowie KO wzięli udział w 21 Biegu Olimpijskim w Racocie (42 osoby, w tym 8 członków), w Sejmiku Polskich Klubów Olimpijczyka w Kaliszu Pomorskim (8 osób) oraz 25 Pielgrzymce Górskiej w Pieninach (10 członków). W październiku KO był reprezentowany na meczu o Superpuchar Polski w p. siatkowej mężczyzn w poznańskiej Arenie. W listopadzie założyciel i prezes stowarzyszenia z ważnych przyczyn osobistych i zawodowych zrezygnował z dalszego kierowania działaniami KO – jego nowym prezesem wybrano Zbigniewa Drajerczaka.

Opracował: Mariusz Frąckowiak – b. prezes Klubu Olimpijczyka w Puszczykowie (t. 604 562 680)

Zdjęcie ze sławami polskiego sportu pod siedzibą PKOL w Warszawie podczas 13 Pikniku Olimpijskiego

Mistrzostwa Europy w Gdański (linki):

Galeria Klubu